Masáže

Ceny, druhy a detaily mnou nabízených masáží naleznete zde.

Masáže - otázky a odpovědi

Co se vlastně děje s lidským tělem, které je masírováno? Mají masáže, kromě relaxačního účinku, nějaké další, zajímavé benefity? Proč vlastně na jakoukoliv masáž "chodit"? Podobných otázek existuje spousta. Zajímají Vás odpovědi alespoň na některé z nich? Pokud ano, právě pro Vás jsou určeny následující řádky.

Relaxační aspekt masáže 

Nejběžněji vnímaným aspektem masáží je jejich neodiskutovatelně relaxační charakter. Snad každý kdo  absolvoval kvalitně provedenou masáž se při jejím aplikování cítil příjemně, naakumulovaný stres ustoupil a mnozí dokonce v průběhu relaxační masáže usnuli. Což je jen potvrzením, že masáž dosáhla svého relaxačního určení a její aplikace byla profesionální :-). Hlavním posláním relaxační masáže je uvolnění. Uvolnění napětí svalového aparátu, psychického napětí a všech možných dalších napětí, zatuhnutí a bloků na fyzické, psychické a emocionální rovině, které náš hektický způsob života hojně provází. 

Terapeutické aspekty masáže

Pod pojem terapeutické aspekty masáže osobně zahrnuji takové aspekty, které přímo benefitují lidskému zdraví a fakticky zlepšují kvalitu, případně intenzitu fyziologicky prospěšných procesů v lidském těle. Které aspekty to tedy jsou? 

Prokrvení masírovaných tkání - mechanickým působením masážních technik a hmatů dochází k cílenému prokrvení přímo adresovaných svalových struktur a s tím spojeným prokrvením nepřímo adresovaných vnitřních orgánů. Masáž tedy svým mechanickým účinkem pomáhá zvýšit průtok krve masírovanou oblastí a zároveň průtok krve s touto oblastí spojených (z reflexologického hlediska) vnitřních orgánů.

Okysličení masírovaných tkání - při zvýšeném průtoku krve masírovanými tkáněmi je daná oblast logicky více zásobena i kyslíkem. Lepší zásobení kyslíkem s sebou přináší zefektivnění probíhajících tělesných procesů a je celkově blahodárné pro efektivnější fungování svalových struktur. Jednoduše řečeno, více kyslíku umožní, aby se tělo "pořádně nadechlo".

Vyživení masírovaných tkání - s rozprouděním krve je spojeno nejenom zvýšení zásobení tkání kyslíkem, ale zároveň jsou do masírovaných tkání přinášeny ve větší míře i živiny, nezbytné k regeneraci organismu.

Odplavení toxinů - v průběhu masáže dochází k uvolnění uložených toxinů do podkoží a k jejich následnému vyloučení z organismu pomocí ledvin, kůže a dalších detoxikačních mechanismů lidského organismu.

Úprava svalového napětí - správně provedenou masáží dochází ke korekci svalového tonu. Ve své praxi se u naprosté většiny klientů setkávám s tím, že jejich svalstvo je buďto velmi zkrácené (leckdy téměř až křečovitě) nebo naopak značně ochablé. Každý sval ke svému správnému fungování potřebuje mít optimální svalové napětí - fyziologický tonus. Ten je možné pomocí masážních technik a hmatů zvýšit nebo snížit do požadované fyziologické normy.

Korekce vymezení vůle skloubení - pomocí technik a hmatů Dornovy metody lze upravit správné postavení kloubů a skloubení, se současnou korekcí vymezení kloubních štěrbin. Jednoduše řečeno, klouby a skloubení se navrátí do původních poloh a vzájemného postavení, což má za následek stabilizaci kosterního a svalového aparátu.

Masáž - mnohonásobně účinnější regenerace organismu

Pokud intenzivně sportujete nebo jste fyzicky či duševně hodně vytížení, Vaše tělo potřebuje co nejkvalitněší a intenzivní regeneraci. Během regenerace tělo samo sebe opravuje, vyživuje, odvádí toxiny, odpočívá, zkrátka se připravuje na další intenzivní nápor a zvládání stresových situací. Masáže dokáží proces regenerace výrazně zintenzivnit a zkrátit, zejména pokud je masáž včasná, odborně provedená a doplněná o následný kvalitní pitný režim a vyváženou stravu odpovídající zátěži klienta. 

Masáže, regenerace a fitness - MAREFIT, Kuřim

Ve své praxi klientům kromě poskytování masérských, regeneračních, terapeutických a fitness služeb zároveň doporučuji i konkrétní úpravy stravovacích návyků, pitných režimů a využívám dlouholetých zkušeností z oblasti kalanetiky - cvičení s váhou vlastního těla. V případě, že by Vás některé z poskytovaných služeb zaujaly, případně máte nějaké dotazy, neváhejte mne kontaktovat na mém telefonním čísle 608 462 882. Svoji masážní, terapeutickou a fitness praxi mám pro Vás otevřenou od pondělí do pátku, na adrese Farského 212/2, Kuřim. Těším se na Vaši návštěvu.

Petr BlatnýKontakt

MAREFIT - Mgr. Petr Blatný

Farského 212/2, Kuřim 664 34

+420 608 462 882

blatpet@volny.cz