Síla myšlenek

10.11.2017

Člověka denně napadne v průměru 25.000 myšlenek. Den se skládá z 86.400 vteřin. Z čistě matematického hlediska to znamená, že naší hlavou přibližně každých 3,5 vteřin projde nová myšlenka.

Člověk je v mnohých aspektech až překvapivě podobný počítači. Všichni z nás více či méně počítače znají a používáme je už téměř automaticky každý den. Jsme jimi obklopeni - auta, telefony, bankomaty, hodinky, kávovary, pračky, atd... Všechno kolem nás jsou počítače. 

Jak fungují počítače? Počítače jsou hardware, který k tomu, aby něco vůbec dokázal udělat, potřebuje software. Počítač tedy potřebuje naprogramovat, aby na základě svého naprogramování mohl provést kýženou práci v reálném prostředí okolního světa.

Lidské tělo, včetně mozku, je hardware. Myšlenky jsou program. Program, který uvádí do chodu všechno to, co konáme, vytváříme a zhmotňujeme v reálném světě. Nic z našich skutků, konání nebo nekonání nevznikne, pokud tomu nepředchází myšlenka.

Myšlenky jsou tedy původci všeho, čím jsme, nejsme, co děláme či neděláme. 

Většina lidí však své myšlenky nijak neovládá. Nechává jim volný průběh. Myšlenky se pak stanou neřízenou střelou. Programují pak lidský život neorganizovaně. 

Co se asi může stát s počítačem, který má chaotický program, plný protichůdných příkazů? Stát se pak může cokoliv. Nejpravděpodobnějším výsledkem chaosu je destrukce, případně zacyklení, které nikam nevede.

Co se stane s člověkem, který nedokáže korigovat a zacílit svoje myšlení? Jeho život je s největší pravděpodobností větší či menší chaos. A už jsme si řekli kam chaos vede.

Překvapivě, myšlenky lze používat jako programovací jazyk. Účelně a cíleně. Pokud chceme, aby náš život měl řád a vedl ke konkrétním cílům, využijme tohoto programování.

Cílené představy jsou způsobem, jak svoje myšlenky programovat. Chcete zhubnout? Dobře. Proč ne. Naprogramujte se. V každé volné a vědomé chvíli si představujte jak chcete vypadat. Čím konkrétnější Vaše představy jsou, tím přesnější program vytváříte. Představujte si, jak chcete aby vypadaly ty partie, které chcete ovlivnit. Věnujte těmto představám čas. A pozornost. Zapojte svoji nejdokonalejší představivost. Věnujte maximální pozornost detailům. Chtějte to. A hlavně, vytrvejte u  programování. Den za dnem. Nic nevzniká mávnutím kouzelného proutku. 

Vytvoření dokonalého programu prostě určitý čas trvá. Jen Ti, kteří jsou trpěliví, ukáznění a věnují svému úsilí čas a pravidelnost, Ti uspějí. Stojí to za to. Děláte to pro sebe.

Co všechno je vlastně možné ve svém životě myšlenkami programovat? Všechno. Zdraví, vzhled, majetek, zkrátka všechno co Vás jen dokáže napadnout. Všechno jsou myšlenky. Všechno hmotné jsou myšlenky zhmotnělé ve světě.

A víte co je nejlepší? Takto programovat lze i řešení zdravotních problémů a bolestí. Vyzkoušené to mám sám na sobě. Funguje to. A funguje to i u mých klientů, kteří mají vytrvalost a odhodlání se svým zdravotním stavem a se stavem svého pohybového aparátu něco dělat. Vaše myšlenky jsou klíčem ke všemu. Je jen na Vás, co tímto klíčem otevřete a co vpustíte do svých životů.

Tento článek je jen prvním nahlédnutím do celé problematiky vlivu myšlenek a myšlení na naše každodenní životy a realitu bytí. Pokud Vás toto téma zaujalo, rád uslyším Vaše názory a zkušenosti. 

Hodně úspěchů při programování vlastních životů přeje

Petr Blatný