Jak mi Dornova metoda pomohla od bolestí pat a bederní páteře.

01.03.2018

Již několik let jsem trpěl na bolesti pravé paty. Ortoped mi diagnostikoval zánět v patě díky přetížení. Z toho je později ostruha. Začal jsem chodit na ozařování laserem, které bylo spojeno s injekcemi léku proti bolesti a na léčbu zánětu. Měsíční terapie a bolest paty odeznívala. Měl jsem radost, ale měsíc po skončení terapie se ozvala druhá pata. Ortoped řekl "To je jasné, teď ji více zatěžujete, udělal se tam taky zánět, potřebujete opět laser." Za každé ošetření laserem jsem platil 120,- Kč a přišlo mi to nějaké celkově divné. Vůbec jsme se s lékařem nezabývali tím, kde je příčina zánětu a bez jakékoliv konzultace a analýzy příčiny vzniku bolesti mi jen předepisoval léky na zánět a ozařování laserem.

Měl jsem kratší jednu nohu

Před měsícem jsme potkal Petra Blatného, který je osobní trenér a ovládá speciální masérské a terapeutické procesy na nápravu pohybového ústrojí. Začal jsem s ním cvičit, abych neměl přetížené paty a odstranil si bolesti zad. Petr mi ale řekl, že mám kratší jednu nohu a že mi rozdílnou délku nohou pomocí speciální metody dokáže srovnat.

Moje pravá noha, která byla o 1 cm delší než noha levá, byla po jeho zákroku, kdy mi srovnal pánev, k tomu přidal odblokování kotníku a kolene, zase stejně dlouhá jako noha levá. Za týden po mé první "Dornovce" se mě Petr zeptal: "Jak se cítíš? Děláš stále fixovací cviky, které jsme ti doporučil?" Řekl jsem, že mám občas pocit, jako by mi chyběla podlaha a pod nohami a že mám unavenou jednu nohu. V tom se mě ale zeptal: "Co paty?" Whaaa... já si najednou uvědomil, že mě poslední dny ráno a večer paty nebolely.

Dornova metoda a bolest pat je pryč

Nemohl jsme tomu vůbec věřit. Přes rok řeším speciální gelové podložky, ozařování laserem, injekce proti bolestem, necvičil jsem, ledoval jsem a zkoušel vše možné. Najednou mi někdo srovná pánev, upraví délku nohou a bolest odeznívá.

Jak Petr říká: "Neodstraním vám bolest, ale pomohu vám objevit její příčinu a provedu vás procesem, kdy tělu vrátíme jeho přirozené pohybové schopnosti. Bolest je jen upozornění na to, co nemáte dělat. Nemohu vás bolesti zbavit, to dokážete jen vy. Já budu váš průvodce, který vás podpoří při objevování způsobů, jak bolestem předcházet a co dělat, aby vás přestaly trápit."

Petra si vážím a doporučuji využít jeho talentu.


Ing. Miroslav Sázovský
Specialista na ploché sklo

tel.: +420 725 888 927
mail: kancelar@sazovsky.cz
web: www.sazovsky.cz