Dornova metoda versus bolesti

14.09.2017

Dornova metoda v Kuřimi

Letní prázdniny jsou pryč a my dospěláci, stejně jako naše děti, jsme se znovu vrhli do víru pracovních, školních, sportovních a kdo ví jakých dalších aktivit :-). A to je dobře. 

Plné nasazení a pracovní zápřah je zkrátka naší realitou. Pokud je tato realita provázena tělesným nepohodlím, bolestmi nohou, zad, šíje, páteře a velkých kloubů, není o co stát.

A přesto, většina z dospělých určitou úroveň bolestí a nepohodlí toleruje a bere to za určitou normu nebo daň dnešní hektické doby. Zamysleli jste se někdy, proč tomu tak vlastně je? Proč jsme ochotni snášet bolesti, nepohodlí a nic pro sebe v tomto ohledu neudělat? Ze své zkušenosti vím, že je to v převážné části prostě proto, že sami sebe odsunujeme ve své pozornosti až na poslední místo.

Co by se asi stalo, kdychom se stejným způsobem jako k našemu tělu chovali třeba ke svému autu? Kdybychom ignorovali rozsvícené kontrolky výměny oleje, nevyměněných filtrů, kdybychom ignorovali podivné zvuky v motoru, atd... Všichni víme co by se stalo - auto by nám prostě jednoho dne přestalo jezdit. A pravděpodobně zrovna v tu nejnevhodnější dobu nebo okamžik. Co nás vede k přesvědčení, že se něco podobného nemůže stát nám, našemu tělu?

Pokud se Vám "rozsvítily" nějaké varovné kontrolky Vašeho těla, je rozumné se zamyslet co Vám vlatně říkají. A jestli se ozývají bolesti nohou, zad, páteře, šíje, ramen, loktů, kolen a kyčlí, je poměrně nasnadě s tím začít něco podnikat. 

Pokud jste ještě nikdy neslyšeli termín Dornova metoda, zkuste si o tomto fenoménu něco přečíst. Můžete třeba i tady. V mých očích se jedná skutečně o "zázračnou" terapeutickou záležitost, která dokonale a většinou až překvapivě rychle funguje a řeší uvedené bolesti a nepohodlí. Bez léků, bez operací, neinvazivně a velmi šetrně.

Jestli máte chuť pro sebe v tomto ohledu něco udělat, velmi rád Vás tímto procesem provedu a pomůžu Vám zbavit se bolestí a najít zase radost z prostého bytí ve svém, nebolavém a plně funkčním těle :-).

Ať Vás nic nebolí a ať Vám nadcházející podzim přinese krásné dny.

Petr Blatný