Dornova metoda a podpůrná cvičení

26.09.2017

Dornova metoda a podpůrná cvičení

Jedním z rozhodujících faktorů úspěšné aplikace a dlouhodobého účinku terapie Dornovou metodou je fixace pozic recentrovaných kloubních spojení a správného postavení recentrovaných obratlů. Bez toho, aby se klient sám aktivně zapojil do tohoto procesu, není možné chtít od této terapie dlouhodobé pozitivní výsledky. Přitom stačí opravdu málo. Vlatně jen dvě věci. První je vůle a ochota klienta, který podstoupil terapii Dornovou metodou, převzít zodpovědnost za své zdraví. Druhou věcí je pak pravidelné cvičení fixačních cviků, a to několikrát denně po dobu minimálně 2 až 3 týdnů. Nejedná se o žádná složitá cvičení. A na jejich provedení stačí několik desítek sekund. Odměnou za jejich provedení je ukotvení kloubů a obratlů ve fyziologicky přirozených pozicích, čímž se účinky terapie Dornovou metodou stávají dlouhodobými až trvalými. 

Vaše zdraví je ve vašich rukou. Dornova metoda skutečně navrací radost z pohybu a pokud se chcete zbavit zbytečných bolestí pohybového aparátu, je jednou z nejpřímočařejších cest k dosažení tohoto cíle.

Dornova metoda mi každý den ukazuje nové možnosti jejího využití a ve své fascinující jednoduchosti skrývá obrovskou sílu samoléčby našeho těla. V jejím případě opravdu  a naplno platí, že v jednoduchosti je síla.

Pokud jste o fenoménu Dornova metoda ještě neslyšeli, určitě stojí za to si o této terapeutické metodě přečíst alespoň jednu (nebo několik :-)) publikaci. A pokud máte jakékoliv dotazy týkající se praktických zkušeností s aplikací Dornovy metody, rád Vám je odpovím. Kontaktní informace jsou v sekci Kontakt těchto webových stránek.

Petr Blatný