Breussova masáž

28.10.2017

Breussova masáž - dekomprese páteřních obratlů

Breussova masáž je jednou z mála manuálních technik, kterou se pracuje přímo na páteřních obratlích a jejich trnových výběžcích (processus spinosus). Tato masáž by se dala stručně charakterizovat jako "dekompresní", tedy kompresi (stlačení) obratlů (a samozřejmě i plotének) uvolňující masáž. Pokud je Breussova masáž správně aplikována, dokáže navrácením správných odstupů obratlů a plotének natáhnout páteř až o cca 2 cm.

Navíc, protože je při této masáži zpracováváno i paravertebrální svalstvo (svalstvo uložené kolem páteře), tedy i přetížené a v naprosté většině případů v bederní a krční oblasti zkrácené vzpřimovače, patří Breussova masáž mezi jednu z nejpříjemnějších a zároveň nejúčinějších masáží, pomocí které je možné velmi výrazně ulevit bolestem zad, zejména sedavých a stereotypních zaměstnání.

A jak už to tak u skvělých technik bývá, Breussova masáž má ještě jednu naprosto úžasnou vlastnost. Při její aplikaci se používá výhradně třezalkový olej. Tento olej má zaprvé mírně sedativní účinky (čímž rovněž přírodní cestou podporuje ústup bolestí) a zadruhé dokáže prostoupit kůží a pomocí osmotického prostupu vniknout až do plotének, které dokáže vyživit a nahradit nedostatečný objem vody v jejich struktuře.

Sečteno a podtrženo, Breussova masáž je z mého pohledu úžasná a velmi účinná technika, která klientům opravdu pomáhá a je často vyhledávána i pro svoje hluboce relaxační účinky.

Pokud máte chuť tento skvost mezi masážemi vyzkoušet, rád Vám poskytnu termín, který Vám bude vyhovovat.

Příjemný pobyt v těle bez bolestí přeje Petr Blatný.