Bolest pod lopatkou, zadní části ramene, paže, předloktí až do malíčku

15.02.2018

Pokud cítíte bolest pod lopatkou, v zadní části ramene, případně se vámi pociťovaná bolest dále přelévá na triceps, vnitřní stranu předloktí a dokonce dosahuje až malíčku ruky, je možné (a velice pravděpodobné), že máte přetížený horní zadní pilovitý sval (musculus serratus posterior superior).

Při uvedených příznacích (existence nebo přelévání bolesti v uvedených strukturách horní končetiny, ramene a lopatky) je vysoce pravděpodobné, že musculus serratus posterior superior obsahuje jeden nebo více spoušťových bodů (trigger pointů), tedy oblastí, které jsou silně zkráceny - jsou ve stavu "mikro křeče". Odstranění takovéto bolesti je poměrně jednoduché. Provede se aplikace akupresury na lokalizované trigger pointy a ústup pociťované bolesti je téměř okamžitý a úplný. Vzhledem k faktu, že uvedený zádový sval je až ve třetí vrstvě zádového svalstva, jedná se o poměrně hluboké uložení svalu a je zapotřebí zkušeného maséra nebo terapeuta, který umí existující trigger pointy lokalizovat a následně odstranit.

Pokud takovouto bolestí či nepohodlím trpíte, rád vám nabídnu svoje služby v oblasti odstraňování trigger pointů. Kontaktovat mne můžete na mém telefoním čílse +420608462882.

Petr Blatný