Fitness

Outdoor fitness a osobní coaching

Rozhodli jste se změnit svůj životní styl a chcete získat nebo zlepšit svoji aktuální fyzickou kondici? Pokud ano, tak právě Vám nabízím osobní coaching a vedení při cvičení s váhou vlastního těla.

Ukázka cvičení

Pro lepší představu jak cvičení s vahou vlastního těla probíhá můžete použít tento odkaz na YouTube.

Kalanetika

Kalanetika je moje hobby a vášeň. Nabízím individuální vedení podložené 20letou praxí v oblasti zvyšování fyzické kondice jednotlivců. Moje zkušenosti instruktora a lektora výcviku speciálních jednotek, s působením v rámci Evropy, Balkánu a Blízkého Východu, jsou Vám k dispozici.

Ke každému klientovi přistupuji zcela individuálně a zaměřuji se na jeho celostní harmonizaci. Součástí poskytovaných služeb je evaluace aktuálního stavu fyzické kondice, navržení optimálního tréninkového plánu pro dosažení klientem vytyčených cílů, doporučení úpravy stravovacích stereotypů a samozřejmě přímé vedení cvičebních lekcí formou předcvičování a následné korekce prováděných cviků a technik.

Použité systémy cvičení - Kalanetika, DST (Decathlon Strap Training - analogie TRX) a vlastní systém odvozený z mnohaleté praxe výcviku speciálních jednotek, používají jako zátěž primárně pouze vlastní tělesnou váhu klienta. Z tohoto důvodu jsou co nejvíce minimalizována rizika poškození pohybového aparátu za současné maximalizace výsledků v krátkém časovém úseku. Jedná se o fyziologicky přirozené cvičení zpevňující svalovou strukturu těla a odbourávající uložené excesivní tukové zásoby. A navíc je to zábava.

Veškeré cvičení probíhá formou Outdoor Fitness, tedy cvičení pod otevřenou oblohou na čerstvém vzduchu. Tato skutečnost je důležitým aspektem mnou nabízeného cvičení. Kontakt s přírodou, zemí a čerstvým povětřím zefektivňuje cvičení a zintenzivňuje průběh energetických toků. Na žádost klienta je možné cvičení alternovat i pro indoor (vhodné zejména pro firemní klientelu - zajišťování cvičení pro zaměstnance v rámci firemních akcí a benefitů).

Konzultační činnost

Svým klientům nabízím i konzultační činnost, zaměřenou na outdoor fitness, sestavování individuálních tréningových plánů (podle kterých pak klient samostatně cvičí) a ve spolupráci s odborníkem na výživové poradenství mohu zajistit i rozbor a návrhy úprav jídelníčku klienta se zaměřením na denní realitu možnosti přípravy a konzumace potravin.

Osobní coaching a fitness poradenství

Poskytované služby osobního coachingu a fitness poradenství je možné modifikovat jak pro jednotlivce, tak pro kolektivní cvičení. Vstupní náklady pro vybavení klienta jsou nulové. Cviky lze provádět bez jakéhokoliv příslušenství. Pro větší pohodlí doporučuji případné možné použití cvičební podložky - karimatky, kterou mohu v rámci servisu pro klienty zajistit formou prodeje. Pro cvičení s jednotlivci zajišťuji i  využití DST popruhů v průběhu lekcí.

Základní nabízenou formou cvičení je 60minutová lekce, sestávající z úvodního strečinku, zahřátí pohybového aparátu, samotného cvičení a závěrečného strečinku. Důraz na tuto posloupnost minimalizuje rizika zranění, maximalizuje výsledky a urychluje následnou regeneraci. Protože cvičení, to má být především radost a zábava.

Mnohými klienty vyhledávanou formou cvičení jsou 6-8 týdenní cvičební bloky, během kterých, pakliže klient dodržuje na míru sestavený cvičební plán, garantuji vysoký nárůst fyzické kondice, síly a vytrvalosti klienta. 

Nabízený systém cvičení lze vždy modifikovat přesně na míru každého klienta či skupiny klientů, s přihlédnutím na genderové složení skupiny a stanovené cíle.

Co cvičení Kalanetiky přináší?

  • Získání  fyzické kondice vašich snů
  • Redukci tělesného tuku
  • Zvýšení hybnosti, síly, vytrvalosti
  • Výrazné zvýšení odolnosti proti stresu, psychické a fyzické zátěži
  • Cílenou neinvazivní modelaci svalových struktur a tělesných partií
  • Nové nastartování přirozených tělesných procesů
  • Znovuzískání radosti z pohybu a umožnění návratu k fyzicky náročným volnočasovým činnostem
  • Energizaci organismu

Výčet pozitivních přínosů Kalanetiky je téměř nekonečný. Nic však nenahradí osobní zkušenost a prožitek.

Pro firemní klientelu umožňuji platbu formou souhrnné měsíční fakturace a možnost vytvoření speciální nabídky pro programy firemních benefitů. Současně nabízím i vytvoření  cvičebních lekcí zaměřených na odstranění dopadu pohybových stereotypů spojených s výkonem daného zaměstnání. 

V případě větších a dlouhodobě trvajících odběrů služeb nabízím i fixaci klientských hodin v dohodnutých dnech výhradně pro potřeby daného klienta či organizace.


Kontakt

MAREFIT - Mgr. Petr Blatný

Farského 212/2, Kuřim 664 34

+420 608 462 882

blatpet@volny.cz